Top

Džudo klub “Novi Beograd” osvojio dve medalje na medjunarodnom turniru u Sloveniji

U slovenačkom gradu Ravne na Koroškem 20.02.2016. održan je medjunarodni turnir u džudou “Pokal Guštanj 2016″ u konkurenciji poletaraca, mladjih i starijih pionira. Na ovom takmičenju džudo klub “Novi Beograd” je imao tri takmičara a osvojena je jedna zlatna i jedan srebrna medalja.

U konkurenciji poletaraca u kategoriji do 31. kilograma Petrović Pavle je osvojio srebrnu medalju. Ovo je veliki uspeh za mladog Pavla kome je ovo prvo medjunarodno takmičenje. Pavle je imao 4 meča i pokazao je izuzetnu tehniku i borbenost.

U konkurenciji starijih pionira zlatnu medalju osvojio je Popović Uroš, aktuelni prvak Srbije. Uroš je imao 3 meča i pokazao je superiornost tehnike u svakom meču. Iako je imao jake protivnike pokazao je odlučnost u svakom meču zahvaljujući kojoj je osvojio najsjajnije odličje.

Nakon uspešno završenog turnira džudisti sa Novog Beograda su ostali jedan dan na pripremama gde su trenirali i družili se sa učesnicima turnira.