Top

Džudo klub “Novi Beograd” osvojio tri medalje na međunarodnom turniru “Svetislav Ivanović – S”

U sportskom centru “Šumice” u organizaciji džudo kluba “Partizan” 30. oktobra održan je međunarodni džudo turnir “Svetislav Ivanović – S” koji je okupio oko 350 takmičara iz zemlje i inostranstva. Džudo klub “Novi Beograd” je osvojio tri medalje na ovom takmičenju.

U konkurenciji poletaraca u kategoriji do 34. kilograma srebrnu medalju osvojio je Kolarević Matej. Matej je imao čak 6 mečeva i pokazao je izuzetnu tehniku u svakom meču.

U konkurenciji mlađih poletaraca bronzanu medalju osvojio je Stojanović Minja u kategoriji do 25. kilograma. Minja je pokazao neverovatnu borbenost i rešenost da osvoji medalju u svakom meču. Imao je pet mečeva a svoje protivnike je bacao svojim omiljenim bočnim bacanjem uspevši na veoma atraktivan način da osvoji treće mesto.

U kategoriji do 22. kilograma Jovanović Mihailo je osvojio treće mesto. Iako je dosta mlađi od svojih protivnika Mihailo je zahvaljujući odličnoj koncentraciji i tehnici osvojio medalju.